UMUT DEMİREL

UMUT DEMİREL, MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI VE VOLDA UNIVERSITY COLLEGE MEDYA VE GAZETECİLİK BÖLÜMLERİNDE EĞİTİMİNİ TAMAMLADIKTAN SONRA FARKLI TASARIM OFİSLERİNDE DENEYİM KAZANDI. UMUT DEMİREL, KENDİ ADINI TAŞIYAN TASARIM OFİSİNİ 2012 YILINDA İSTANBUL’DA KURDU VE ULUSAL VE ULUSLARARASI FİRMALAR İÇİN TASARIMLAR GELİŞTİRMEYE DEVAM ETTİ.

FİZİK, MATEMATİK, GEOMETRİ GİBİ SAYISAL BİLİMLERE İLGİ DUYAN TASARIMCI, GELİŞTİRDİĞİ ÜRÜNLERE BU İLGİYİ ETKİLİ BİR BİÇİMDE YANSITIR. UMUT DEMİREL, TASARIM STÜDYOSU’NDA ÜRÜN TASARIMINDAN MOBİLYA TASARIMINA, AMBALAJ TASARIMINDAN PROMOSYON VE ETKİNLİK TASARIMINA KADAR GENİŞ BİR ALANDA TASARIM PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİR.

2011 VE 2012 YILLARINDA ‘RED DOT DESIGN AWARD’ TASARIM YARIŞMASINI KAZANAN UMUT DEMİREL, 2010 YILINDA AMBIENTE FUARI ‘TALENTS’ ALANINA, 2013 YILINDA NEW YORK DESİGN WEEK KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN WANTED DESIGN ‘DESIGN:ISTANBUL-NEW YORK’ SERGİSİNE, 2014 YILINDA MAISON & OBJET PARIS ‘TALENT A LA CARTE’A SEÇİLEN TASARIMCILAR ARASINDA YER ALMIŞTIR.

RINGS

RINGS NAZARLIĞIN, ALT KISIMDA TOPLANAN AĞIRLIK MERKEZİ, NAZARLIĞIN SAĞA-SOLA HAFİFÇE SALINMASINI SAĞLAR. BU SALINIM, RINGS NAZARLIĞA GÖRSEL BİR İLLÜZYON ETKİSİ KAZANDIRIR.

SATIN AL

DROP

CAM AKIŞKAN BİR SIVIDIR. DROP VAZO DA BİR SU DAMLASININ SUYA DÜŞTÜĞÜ ANDA OLUŞTURDUĞU FİZİKSEL FORMLARIN ÜRÜNE YAN SIMASIDIR. HAREKET HALİNDEKİ BU FORM, DROP VAZODA VARLIĞINI SÜRDÜRMEYE VE DEVİNİMİNE DEVAM ETMEKTEDİR.

İKİ BÖLÜMDEN OLUŞAN DROP VAZONUN ÜST BÖLÜMÜ FARKLI BOYUTLARDAKİ ÇİÇEKLERE UYGUN OLARAK KONUMLANDIRILABİLMEKTEDİR. AYRILAN PARÇALAR VAZONUN İÇERİSİNE SU AKTARIMINI VE TEMİZLENMESİNİ KOLAYLAŞTIRAN BİR FORMA SAHİPTİR.

SATIN AL

SEE

GELENEKSEL NAZARLIĞIN YENİDEN YORUMLANIŞI OLAN SEE NAZARLIKLAR, ÜÇ BOYUTA TAŞINMIŞ BİR NAZARLIK BONCUK FORMUNUN YARATTIĞI DERİNLİK ALGISINI İÇERİR.

SATIN AL

RATIO

RATIO TÜRK CAM TEKNİKLERİNDEN KESME VE BEYKOZ’UN MİNİMAL GEOMETRİK ORANLARLA YALINLAŞTIRILMASIDIR.

SATIN AL

MYSTIC

MYSTIC BEYAZ VE GEÇİRGEN OLMAYAN BİR CAM İÇERİSİNE GİZLENMİŞ ÇEŞM-İ BÜLBÜL TEKNİĞİNİN IŞIK ALTINDA BELLİ BELİRSİZ SİLUETİ VE ELASTİK BİR ÜRÜN GİBİ AĞIZ KISIMLARINDAN TERSYÜZ EDİLMİŞ HALİYLE BU SİLUETİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARILMIŞ VAZO, KASE VE SÜRAHİDEN OLUŞMAKTADIR. AĞIZ KISIMLARINDAKİ FORM KONSEPTİ TAMAMLAYAN ESTETİK BÜTÜNLÜĞÜN YANI SIRA ÜRÜNLERE EKSTRA TUTUŞ DENEYİMİ İLE ERGONOMİK BİR FAYDA KAZANDIRMAKTADIR.

SATIN AL

HIGH

TÜRK CAMININ NADİDE ÖRNEKLERİNDEN ÇEŞM-İ BÜLBÜL SANATI İLE YALIN VE MİNİMAL FORMA SAHİP SUNUM TEPSİSİNİN ESTETİK BİR BÜTÜNLÜKTE BULUŞTURULMASIYLA HIGH SERVİS TEPSİSİ OLUŞTURULMUŞTUR. İKİ YÜKSEKLİĞE SAHİP HIGH, AYRICA ÇEŞM-İ BÜLBÜLÜN MİSTİK DOKUSU İLE FARKLI KOMBİNASYONLARA İMKAN TANIR.

SATIN AL

EQUAL

EQUAL ŞİŞE VE BARDAK, SIVILARIN BULUNDUĞU KABIN ŞEKLİNİ ALMASI FİZİK PRENSİBİNDEN HAREKETLE TASARLANMIŞTIR. ÜZERİNDE BULUNAN DESENLER DEKORATİF OLMAKTAN ÇOK SÜRAHİ İÇERİSİNDEKİ SIVIYI ÜZERİNDE BULUNAN 4 BARDAĞA EŞİT OLARAK PAYLAŞTIRILMASINI SAĞLAMAKTA VE İÇERİSİNDE SIVI MİKTARINI GÖSTEREN BİR ÖLÇÜ SİSTEMİDİR.

SATIN AL

SQUARE

SQUARE ÇAY BARDAĞI, ALIŞILAGELMİŞ YUVARLAK FORMUN DIŞINA ÇIKILARAK KARE BİR FORMA KAVUŞTURULMUŞTUR. AYNI ÖLÇÜLERDEKİ KARE FORM, YUVARLAK FORMA ORANLA İÇERİSİNE ALDIĞI ÇAY HACMİNİ ARTTIRIR VE ÇAY İÇME KEYFİNİ UZATIR. YUMUŞATILMIŞ KÖŞELERİ İLE HEM ESTETİK BİR GÖRÜNÜME HEM DE İÇİM RAHATLIĞINA KAVUŞMUŞ OLUR.

SATIN AL

DIAMOND

DIAMOND ÇAY BARDAĞI TÜRK KÜLTÜRÜNÜN ÖNEMLİ UNSURLARINDAN ÇAYA BİR MÜCEVHER HİSSİ YARATAN KESKİN VE FARKLI AÇILARA SAHİP YÜZEYLERDEN OLUŞMAKTADIR. ÇAYIN BARDAĞINA DOLDURULMASI, KARIŞTIRILMASI, İÇİMİ ESNASINDAKİ RİTÜELE BARDAĞIN VE FORMUN IŞILTISI EKLENİR.

SATIN AL

OTTO

OTTO ÇAY BARDAĞI’NIN GÖVDESİNİN ALT BÖLÜMÜ ÜST BÖLÜMÜNE ORANLA GENİŞ BİR FORMA SAHİPTİR. BU FORM SAYESİNDE KLASİK ÇAY BARDAKLARINA ORANLA ÇAYIN DAHA GEÇ SOĞUMASINA, KOLAY DEVRİLMEMESİNE VE KONFORLU BİR TUTUŞA OLANAK SAĞLAMAKTADIR.

SATIN AL

BELL

BELL KARAF, KADEH VE TEPSİ ZEMİNLERİ EŞ ÇAPA SAHİP KÜRE İÇERİSİNDEN ALINMIŞ PARÇALARDIR. BU FİZİKSEL DURUM, KADEHLERİN VE KARAFIN DÜZ BİR ZEMİNDE SALINMASINI VE TEPSİ YÜZEYİNE YERLEŞTİRİLDİĞİNDE SABİT DURMASINI SAĞLAMAKTADIR.

SATIN AL