TERKEL SKOU STEFFENSEN

TASARIMCININ ANA VİZYONU OLAN "HERKES İÇİN ANLAŞILABİLİR TASARIM", TERKEL SKOU STEFFENSEN'İN İNSANLARIN GÜNDELİK YAŞAMINA HIZLI BİR ŞEKİLDE ENTEGRE EDİLMEK ÜZERE İŞLEVSEL NESNELER YARATMASINA OLANAK SAĞLAR.

TERKEL SKOU STEFFENSEN, AYNI ZAMANDA AALBORG ÜNİVERSİTESİ'NDE MİMARİ VE TASARIM ALANINDA LİSANS EĞİTİMİNİ DE TAMAMLADIĞI, DANİMARKA’NIN KUZEY BÖLGESİNDE YER ALAN AALBORG’DA DOĞDU VE BÜYÜDÜ. MEZUN OLDUKTAN SONRA KOPENHAG’DA BİRKAÇ YIL ÇALIŞTI VE DAHA SONRA LOZAN’DA YENİ TECRÜBELER EDİNMEYE KARAR VERDİ. ECAL SANAT VE TASARIM ÜNİVERSİTESİ’NDEN ÜRÜN TASARIMI ALANINDA YÜKSEK LİSANS DERECESİNİ ALDI. YAKIN ZAMANDA TERKEL SKOU STEFFENSEN ENDÜSTRİYEL TA ARIM (TSSID) ADI VERDİĞİ YENİ TASARIM STÜDYOSUNU AÇTI.

TASARIMCI MALZEMENİN İMKANLARINDAN OLABİLDİĞİNCE ÇOK FAYDALANMAYA ÇALIŞIR. ONA GÖRE BİR ÜRÜNÜN NİTELİĞİNİ İŞLEVİ BELİRLEMELİDİR, TERSİ DEĞİL. ANLATIM MUTLAKA YENİLİKÇİ OLMAK ZORUNDA DEĞİLDİR. TASARIMCI KLASİK TASARIMLARA USTACA GÖNDERMELER YAPMAYI VE ONLARI KENDİ BAKIŞ AÇISIYLA YENİDEN YORUMLAMAYI SEVER. YENİ PROJELER İÇİN İLHAM BULMA SÜRECİNDE, TERKEL SKOU STEFFENSEN TASARIM HAKKINDA ÖNYARGILARI OLMAYAN İNSANLARLA KONUŞMAKTAN KEYİF ALIR. NE İSTERLER VE BU ONLAR İÇİN NE ANLAM İFADE EDER? BU SORULARA EN DÜRÜST CEVAPLARI VERENLER GENELLİKLE ONLARDIR.

RING

TASARIMCI BU ÜRÜNDE, SU DOLU BİR HAVUZA SU DAMLATILDIĞINDA OLUŞAN HALKALARI DONDURMAK İSTEDİ. SONUNDA, SU YÜZEYİNDE OLUŞAN HALKA DESENLERİNE SAHİP, OVAL VE YUVARLAK TEPSİLERDEN OLUŞAN BİR KOLEKSİYON ORTAYA ÇIKTI.

SATIN AL

SILHOUTTE

BU VAZOLAR, CAM VE METAL MALZEMEYİ TEK BİR ÜRÜNDE BİRARAYA GETİRME FİKRİNDEN DOĞDU. CAM KISMIN SU İÇİN BİR KAP OLARAK İŞLEV GÖRMESİ VE METAL PARÇANIN DA ÇİÇEKLERİ TUTAN HAFİF BİR HALKA OLMASI İSTENDİ. METAL AKSESUAR VAZODA DAHA AZ SU KULLANILMASINI SAĞLIYOR. TASARIMCI BU ÜRÜNLERİ TASARLARKEN METAL VE CAMDAN YAPILMIŞ ESKİ LAMBALARI GÖRÜP BÜYÜLENDİĞİ DENİZLİ’DEKİ FABRİKA ZİYARETİNDEN İLHAM ALDI. VAZOLARIN METAL PARÇASI BİR SİLUET GİBİ GÖZÜKÜYOR VE TASARIMIN İSMİ DE BURADAN GELİYOR. GELENEKSEL TÜRK MOTİFLERİNDEN İLHAM ALAN VAZO ÜZERİNDEKİ GRAFİK UNSURLAR, DAHA MODERN BİR YORUMLA SADELEŞTİRİLDİLER.

SATIN AL