TAMER NAKIŞÇI

TAMER NAKIŞÇI, İNSAN, MEKAN VE OBJE ARASINDAKİ DUYGUSAL VE FİZİKSEL İLETİŞİMLERİ SORGULAYAN ÇALIŞMALARINDA, FORM, TEKNOLOJİ VE MALZEMEYİ BEKLENMEDİK BİÇİMLERDE BİR ARAYA GETİRİR.

TASARIM KARİYERİNE 2004 YILINDA MİLANO’DA FIAT ADVANCED DESIGN CONCEPT LAB’DE BAŞLADI. 2005 YILINDA ‘NOKIA 888’ ADLI TASARIMI İLE İLK ULUSLARARASI ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. 2009 YILINDA AVRUPA BİRLİĞİ TARAFINDAN ‘AVRUPA’NIN 100 YARATICI GENÇ YETENEĞİ’ ARASINDA GÖSTERİLEN TAMER NAKIŞÇI, TASARIMLARI İLE ‘RED DOT’ VE ‘IF DESİGN’ ÖDÜLLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK PRESTİJLİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

2015 YILINDAN BERİ ÇALIŞMALARINA LONDRA-İSTANBUL ARASINDA DEVAM EDEN TAMER NAKIŞÇI, WALLPAPER*, DWELL MAGAZINE GİBİ BİRÇOK YAYINDA; VILLA NOAILLES, ICFF STUDIO, ROYAL ACADEMY OF ARTS GİBİ ÖNEMLİ PLATFORMLARDA YER ALDI.

TAMER NAKIŞÇI, ÜRÜN TASARIMINDAN, MEKAN TASARIMI VE ENSTALASYONLARA KADAR UZANAN PROJELERİNE İSTANBUL MERKEZLİ STUDIO NAKIŞÇI VE LONDRA MERKEZLİ FUTUREISBLANK İLE DEVAM ETMEKTEDİR.

PERSPECTIVES

BU PROJEDE TASARIMI DENEYSEL BİR ARAYÜZ OLARAK KULLANMAK İSTEDİM. ÜZERİNDE FARKLI DESENLERİN VE TEKNİKLERİN UYGULANDIĞI BU ÇOK FONKSİYONLU OBJE, DEVİNGEN FORMU SAYESİNDE SU İLE BİRLEŞTİĞİNDE BÜYÜLEYİCİ YANSIMA VE IŞIK KIRILMALARI YARATIYOR; GEÇMİŞ İLE GELECEK ARASINDA ADETA BİR KÖPRÜ KURARAK HER DOKUNUŞTA BİZLERE GELENEKSEL CAM SANATLARININ FARKLI PERSPEKTİFLERİNİ SUNUYOR.

SATIN AL