AKSU/SUARDI DESIGN
SEZGİN AKSU

ALMANYA, FRANSA VE İTALYA’DA EĞİTİM GÖRDÜKTEN SONRA MİLANO’DA MICHELE DE LUCCHI’NİN YANINDA 10 YIL ÇALIŞTI. AYNI DÖNEMDE KENDİ TASARIMLARINI DA SATMAYA BAŞLAYAN AKSU, 2007’DE MİMAR SILVIA SUARDI İLE MİLANO’DA AKSU/SUARDI OFİSİNİ KURDU. 2007’DEN BERİ FARKLI ÜLKELERDEN MARKALARLA ÇALIŞMAKTA OLAN SEZGİN AKSU, EVLERDEN KAMUSAL ALANLARA KADAR SON DERECE GENİŞ BİR YELPAZEDE ENDÜSTRİYEL TASARIM, MOBİLYA TASARIMI VE İÇ MEKAN TASARIMI ÜZERİNE ÇALIŞMALAR YAPMAKTADIR.

POLTRONA FRAU, DEPADOVA, MOROSO, CAIMI BREVETTI, PASSONINAT URE, NEMOCASSINA, NURUS, KOLEKSİYON, DELTA, B&T, TUNA, ADDO, SERAFINO ZANI, OLIVETTI, GENOVA, ATLANTICINC GİBİ MARKALAR İÇİN TASARIMLAR YAPMIŞTIR.

SEZGİN AKSU, RED DOT DESIGN AWARD, DESIGN TURKEY, GOOD DESIGN USA, DESIGN NOMINEE GERMANY, ADI DESIGN INDEX (3X) ADI COMPASSO D’ORO / MENZIONE D’ONORE, EDIDA ELLE DEC ORATI ON DESIGN AWARD, ROBB REPORT – BEST OF THE BEST 2013 ÖDÜLLERİNİ KAZANMIŞTIR.

TWIST

TWIST, SUYUN BAZI ANLARINDA DOĞAL OLARAK OLUŞTURDUĞU SPİRAL HAREKETLERDEN İLHAM ALINARAK TASARLANMIŞ OBJELER SERİSİDİR.

SATIN AL

SAVINGWATER 1/2

SUYU NEDEN İSRAF EDİYORUZ? ASLINDA BU İSRAFI AZ DA OLSA ENGELLEYEBİLİR VE DOĞAYA YARDIM EDEBİLİRİZ. KÜÇÜK BİR TASARRUF KATKISI OLSA DA, BU TASARIM İLE TEK ÇİÇEĞİNİZ VARSA BİR BÖLMEDE ÇOK ÇİÇEĞİNİZ VARSA DAHA FAZLA BÖLMEDE SU KULLANABİLİRSİNİZ

DROPS

SU DAMLALARI GÖKYÜZÜNDEN DÜŞERKEN DOĞANIN ETKİSİ İLE FARKLI RENK, ŞEKİL VE ÖLÇÜLERE BÜRÜNÜRLER. HAYAT VEREN YAĞMURDAN ESİNLENEREK TASARLANMIŞ VAZOLAR DA ÇİÇEKLERE HAYAT VERECEK.

SATIN AL

DROPS/WAVES

BİR YAĞMUR DAMLASININ SUYA DÜŞÜŞÜNÜ GÖRMEK ÇOK GÜZEL... NE OLDUĞUNU İDRAK EDEMEYECEĞİMİZ KADAR HIZLI, AĞIR ÇEKİM BAKTIĞIMIZDA İSE BÜYÜLEYİCİ. ARDI ARDINA FARKLI DAMLA ŞEKİLLERİ OLUŞUR, SONUNDA YİNE BİR OLURLAR.

SATIN AL

MOUNTAINS

YAĞMUR YAĞAR, AKMAYA BAŞLAR VE KÜÇÜK BİR NEHİR OLUR. BU NEHİR BÜYÜYÜP DENİZE DÖKÜLÜR. SUYU MUHAFAZA EDEN DAĞLAR HAYAT DEMEK. YÜKSEK VE ALÇAK DAĞLAR GİBİ BU VAZOLAR DA ÇİÇEKLERE HAYAT VERİYOR.

SATIN AL

OMNIA LETTERS

“OMNIA” YÜKSEK KALİTELİ CAM ÜRÜNLER DEMEK. BU NEDENLE HER HARFİ ÇOK ÖNEMLİ VE HEPSİNİN KENDİ HİKAYESİ VAR. İSTEDİĞİMİZ HARFİ KULLANABİLİR VE İÇİNE YERLEŞTİRDİĞİMİZ ÇİÇEKLE ONU DEĞERLİ KILABİLİRİZ.