SEDA TUNCA

SEDA TUNCA HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ HEYKEL BÖLÜMÜ’NDEN MEZUN OLDU. ÇEK CUMHURİYETİ'NDE UJEP ÜNİVERSİTESİ - DOĞAL MALZEMELER BÖLÜMÜ’NDE DEĞİŞİM ÖĞRENCİSİ OLARAK BULUNDU. DAHA SONRA ALMANYA'DA İKİNCİ LİSANS EĞİTİMİNİ ÜRÜN TASARIMI ÜZERİNE MÜNSTER SCHOOL OF DESIGN’DA TAMAMLADI. ULUSLARARASI TASARIM YARIŞMALARINDAKİ BAŞARILARININ YANI SIRA, IKEA VAKFI TASARIM ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. ALMANYA'DA FARKLI SEKTÖRLERDE ÜRÜN TASARIMCISI OLARAK ÇALIŞTI. SEDA TUNCA HALEN PAŞABAHÇE TASARIM EKİBİNDE ÜRÜN TASARIMCISI OLARAK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR.

OASIS

SU TÜKETİMİNİN NE YAZIK Kİ ARTIK PLASTİK DAMACANALARDAN YAPILDIĞI BİR DÜNYADA YAŞIYORUZ. OASİS, İÇME SUYUNUN ARTIK TEKRAR ESKİDEN OLDUĞU GİBİ CAMIN İÇERİSİNDE MUHAFAZA EDİLMESİ GEREKTİĞİNE DAİR BİR FARKINDALIK YARATMAYA ÇALIŞIYOR: SUYUN BERRAKLIĞINI VE İÇİLEBİLİRLİĞİNİ TEZGAH ÜZERİNE TAŞIYOR.

SU HIRSIZI

ZAMANIN SU GİBİ AKIP GİTTİĞİ GİBİ SU DA ZAMANLA AKAR GİDER… YÜZYILLAR BOYUNCA MEKANİK SAATLERİN KEŞFİNE KADAR KULLANILAN SU SAATLERİ, ZAMANIN GEÇTİĞİNİN EN SOMUT ÖRNEĞİNİ YENİ BİR BAKIŞ AÇISINDAN YANSITIRKEN, AYNI ZAMANDA SUYUN DA HIZLA AZALDIĞINI BİR KEZ DAHA HATIRLATIYOR.

ARŞİMET

TARİHTE ÖNEMLİ BİR BULUŞ OLAN SUYUN KALDIRMA GÜCÜNÜN PRENSİBİ BU VAZODA TEKRAR CANLANIYOR. KULLANICIYA KOLAYLIK SAĞLAYAN BU AKILLI VAZO SAYESİNDE BİTKİLERİN SUYA OLAN İHTİYACI CAM KÜRENİN SEVİYESİ AŞAĞIYA İNDİĞİ ZAMAN ANLAŞILIYOR.