SCMP DESIGN STUDIO

SCMP DESIGN OFFICE FRANSIZ TASARIMCILAR SÉBASTIEN CLUZEL VE MORGANE PLUCHON’U BİRARAYA GETİRİYOR. SAINT-ETIENNE ESAD’DAKİ TASARIM EĞİTİMLERİNDEN SONRA SÉBASTIEN AKADEMİK ÇALIŞMALARINI ECAL / LOZAN SANAT VE TASARIM ÜNİVERSİTESİ'NDE ÜRÜN TASARIMI YÜKSEK LİSANSI İLE SÜRDÜRÜRKEN, MORGANE AVRUPA’NIN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE ÇALIŞMAYA BAŞLADI. 2015 YILINDA BİR ARAYA GELDİLER VE STÜDYOLARININ BAŞLANGICINI TEŞKİL EDEN MİLANO’DA Kİ SALONESATELLITE’DE İLK ÜRÜNLERİNİ SERGİLEDİLER. GÜNÜMÜZDE STÜDYOLARI PARİS'TE YER ALIYOR. İŞLEVSELLİK KONUSUNDA HASSAS BİR GÖZLE İNOVASYON VE GÜNDELİK NESNELER ARASINDAKİ İLİŞKİYİ ARAŞTIRIYORLAR. ŞEKİLLER, AYRINTILAR, RENKLER VE KULLANICILARIN İHTİYAÇLARINA KARŞI ÖZENLİ OLURKEN; ARAŞTIRMALARI, ÜZERİNDE ÇALIŞTIKLARI MALZEMEYİ HER YÖNÜ İLE DENEYE TABİ TUTUYOR. YARATICI YAKLAŞIMLARI ONLARI AYDINLATMA, MASAÜSTÜ AKSESUARLARI, MOBİLYALAR VE SKENOGRAFİ GİBİ FARKLI ALANLARDA ÇALIŞMAYA YÖNLENDİRİYOR.

H2O

SU KONUSUNU GÖRÜNÜR BİR DEĞER OLARAK ALAN BU KAĞIT AĞIRLIĞI, SU MOLEKÜLÜNÜ TEMSİL ETMEKTEDİR. İKİ HİDROJEN VE BİR OKSİJEN KÜRESİ.

SMILE

BİR MAĞARA VE BUZ BLOĞU ARASINDA BİR YERDE DURAN BU VAZO, BİZE SU HAZNELERİ ORTAK İKİ DEMET ÇİÇEK SUNUYOR. BELLİ BİR AÇIDAN BAKILDIĞINDA, BU CAM BLOK BİZE GÜLÜMSÜYOR.

GEAR

BASİT BİR GEOMETRİ ETRAFINDA ELMAS KESİM FORMU YARATARAK "TAKE AWAY" KARTON BARDAKLARA GÖNDERME YAPIYOR.

SATIN AL

DIVERSITA

CAM YÜZEYİNİN ÇEŞİTLİLİĞİNİ DENEYİMLEMEK İÇİN SADE VE YALIN FORMLARDAN OLUŞAN BİR VAZO SERİSİ. HER BİRİ TÜRK CAM İŞÇİLİĞİNİN RENKLİ BİRER ÖRNEĞİ.

SATIN AL

WATER TOWERS

BERND VE HILLA BECHER’İN ÜNLÜ ÇALIŞMALARINDAN İLHAM ALAN BU VAZOLAR SU KULELERİNİ YORUMLARKEN, FARKLI CAM ŞEKİLLENDİRME VE GELENEKSEL ALTIN YALDIZ DEKORLAMA TEKNİKLERİNİ BARINDIRIR.

SATIN AL

WAVES

KAPAĞI DENİZ YÜZEYİNİ TEMSİL EDEN, YÜZEYİNDE IŞIK YANSIMALARINI ÇOĞALTAN CAM KUTULAR. KAPAKTAKİ DOKULAR İÇİNE KONULAN EŞYA İLE İLGİLİ İPUCU VERİR.

SATIN AL