MATTHIEU GIREL

MATTHIEU GIREL LOZAN’DA YAŞAYAN BAĞIMSIZ BİR ÜRÜN TASARIMCISIDIR. FRANSA’DA UYGULAMALI SANATLAR İLE ECOLE CANTONALE D’ART DE LOUSANNE (ECAL) ENDÜSTRİYEL TASARIM BÖLÜMLERİ'NDEN MEZUN OLAN GIREL, 2012 YILINDAN BU YANA EPFL/ECAL LABORATUARI ENDÜSTRİYEL TASARIM DERSLERİNDE ASİSTAN OLARAK ÇALIŞMAKTADIR.

2013 YILINDAN BU YANA KENDİ TASARIM STÜDYOSUNU İŞLETMEKTE OLAN GİREL, ÜRÜNDEN MOBİLYAYA, AKSESUAR VE SKENOGRAFİYE KADAR FARKLI PROJELERDE ÇALIŞMAKTADIR. BİLİM KURGU, GEOMETRİ VE ZANAAT İŞLERİNDEN ALDIĞI İLHAMLA, ALESSI GİBİ ENDÜSTRİYEL MARKALAR İÇİN KREASYONLAR, NOB GALERİSİ İÇİN SAYILI PARÇALAR VE VEVEY IMAGES GİBİ GENİŞ ÖLÇEKLİ SKENOGRAFİLERE İMZA ATMIŞTIR.

YAKIN ZAMANDA “HYPERCOLLECTION” İLE DESIGN PREIS SCWEIZ VE SWISS DESIGN AWARD İÇİN ADAY GÖSTERİLEN GIREL, DİĞER TASARIMCILARLA ORTAK ÇALIŞMALAR YAPMAYA DEVAM ETMEKTEDİR.

NEBULA

NEBULA, YÜZEN KÜÇÜK MUMLUKLAR SERİSİ. KIRILGAN VE ŞİİRSEL BİR ŞEKİLDE, SANKİ ALEVLER SUDAN GELİYOR.

SATIN AL

TRIA

TRIA, GELENEKSEL ÇEŞM-İ BÜLBÜL TEKNİĞİNİN KULLANILDIĞI ÜÇ AĞIZLIKLI GEOMETRİK BİR KARAF.

ALVA

ALVA, İLHAMINI BARAJLARDAN ALAN BARDAKLI BİR KARAF SETİ. ÜZERİNDEKİ MAVİ ÇİZGİ HACMİN DOLULUĞUNU GÖSTEREN BİR İŞARET.

TORUS

TORUS, CAN SİMİDİNDEN İLHAMLA TASARLANAN DEKORATİF BİR KASE. ALT KISIMDAKİ ÇİZGİLER, GERGİN PLASTİKTE OLUŞAN DEFORMASYONU TEMSİL EDİYOR.

MERSIS

MERSIS, DERİN DALIŞ YAPANLARDAN İLHAM ALAN BİR VAZO. ÜZERİNE KESME DEKOR TEKNİĞİ İLE İŞLENMİŞ ÇİZGİLER SUYA GİRDİKÇE SİLİKLEŞİR VE EN DİPTE KAYBOLUR.