MARIO TRIMARCHI

RADİKAL BİR ROMANTİK. MARIO TRIMARCHI, MUAZZAM TÜRBÜLANSIN İÇİNDE DENİZİN KARARSIZLIĞI İLE KARŞILAŞACAĞINIZ, BİR ÖLÇÜDE ONUN YARATICI SÜRECİNİ ŞEKİLLENDİREN YERDE, ANAKARA İLE DENİZ ARASINDA BİR SINIR KENTİ OLAN SİCİLYA MESSINA’DA DÜNYAYA GELDİ. MARIO TRIMARCHI’NİN İLK YARATICI ÇALIŞMALARINDA, DÜNYANIN SONSUZ GÜZELLİĞİNİ YAKALAMAK, MUHAFAZA ETMEK VE BİR KAÇ YIL SONRA DA ÇİZİMLERİ YOLUYLA KAĞIT ÜZERİNE YERLEŞTİRMEK İÇİN İKİNCİL BİR GÖZLE GÖZLEMLEME EĞİLİMİNDE OLDUĞUNU HEMEN GÖRÜYORUZ. TASARIMA MÜDAHALESİ RADİKAL, ÇÜNKÜ BENZERSİZ. TASARIMLARINDA HAKİM OLAN BİR NESNENİN İŞLEVİNDEN YOLA ÇIKAN DÜŞÜNCE, ŞİİR VE VİZYONLAR. ROMANTİK, ÇÜNKÜ OBJELERİN ANLAMINI, DOĞASINI SORGULUYOR VE KENDİSİNİ ÇEVRELEYEN ORTAMI ANLAMAYA YÖNELİYOR. DENGE VE İSTİKRARSIZLIK, ŞEKİL VE IŞIK. MARIO TRIMARCHI’NİN YARATICI YOLU İSTİKRARSIZ GEOMETRİLER VE İŞLEVSELCİ SİMETRİLERDEN KAÇAN HAREKETLİ NESNELERİN YARATILMASI YOLUYLA BİR DENGE ARAYIŞI ETRAFINDA YOĞUNLAŞIYOR. OBJELER VE ONLARIN İŞLEVİNİ DÜŞÜNÜYOR VE ONLARA BASİTLİKTEN UZAK, ANCAK SAYGIN, RASYONALİST TİTİZLİKTE BİR ŞEKİL VERMEK İSTİYOR. NESNELER RÜZGARLA UZAĞA SÜRÜKLENİYOR, GÜNEŞ IŞIĞI TARAFINDAN KESİLİYOR VE SANKİ BİR ANLIK POZ VERMİŞ, KENDİLERİNE BAKILMASI İÇİN DURDURULMUŞ GİBİLER.

(UN)BALANCED

ŞEFFAF DENGE KONUSU TASARIMCIYI ÇOK ETKİLİYOR. TRIMARCHI'NIN VAZOLARI, HİÇLİĞİN ŞEFFAFLIĞINDA SÜZÜLEN BU BİÇİMLER SAYESİNDE, SUYA YERÇEKİMİNDEN ARINMIŞ BİR GÖRÜNÜŞ VERMEYE VE SUYUN NASIL GÖĞE YÜKSELMEYİ UMACAĞINI ANLAMAYA YÖNELİK KESİN BİR NİYETLE DOĞDU.

WATER TANKS

EVLERİN VE GÖKDELENLERİN TERASLARINDAKİ SU TANKLARI GELECEK ZAMANLAR İÇİN AKILLI BİRER REZERV. TEPELERİNE ŞIK KAPLARIN ASILDIĞI BU VAZOLAR İSE, İNSANLARIN EVLERİNİ DEKORE ETMEK İÇİN ÇİÇEK SATIN ALIRKEN FARKINDA OLMADAN BU MİNİ YAPILARIN ÇATISINA ASMA BAHÇELER İNŞA ETTİĞİ, EN İYİ ZAMANLARINI BEKLİYOR.

SATIN AL

DROPS

TASARIMCI YAĞMURUN DÜŞEY YÖNÜNÜ, TÜM DAMLALARIN ER YA DA GEÇ YERE DÜŞEREK, BİR ANLIĞINA, BİR DENGE MUCİZESİ OLARAK KÜÇÜK KARARSIZ KULELER OLUŞTURMASI FİKRİNİ SEVİYOR. DROPS BARDAK KOLEKSİYONU DAMLALARIN BİRARAYA GELİP, ELLERİMİZE DEĞEREK DONDUĞU O KIRILGAN ANI YAKALAMAYI AMAÇLIYOR.

SATIN AL