ILIO

2007 YILINDA KURULAN ilio, ULUSLARARASI LİDER KURULUŞLARA YİRMİ YILI AŞKIN SÜREDİR TASARIM HİZMETİ VEREN DEMİRDEN DESIGN’IN ÜRÜN TASARIMI ODAKLI OFİSİDİR.

FARKLI ALANLARDA UZMANLAŞMIŞ TASARIMCILARIN OLUŞTURDUĞU EKİBİ VE MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIMI İLE ÜRÜN TA SARIMINI TÜM SÜREÇLERİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE, ÜRÜNÜN HAYATLA BULUŞTUĞU HER NOKTADA ELE ALMAKTADIR. ilio BUGÜNE KADAR ARALARINDA IF GOLD VE DESIGN MANAGEMENT EUROPE ÖDÜLLERİ DE BULUNAN BİRÇOK ULUSLARARASI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR.

ilio’NUN MOTTOSU “THE STORY WITHIN...” “İÇERİSİNDEKİ HİKAYE…” DİR TASARIMLAR, ANLAM VE KULLANIM ÖNERMELERİ İLE ÇOK KATMANLI HİKAYELERE DÖNÜŞEREK ÜRÜNLEŞİR.

ilio ÜRÜNLERİ, KULLANICISIYLA YAKIN BİR ETKİLEŞİM KURARKEN, BİR TARAFTAN DA ÖNCÜ VE YENİ YAŞAM DENEYİMLERİ ÖNERİR.

BU ÖZELLİKLERİ İLE DÜNYANIN ÇEŞİTLİ ÜLKELERİNDE YAPILAN TREND SERGİLERİNE “MARKALARA IŞIK TUTACAK TASARIMLAR” OLARAK DAVET ALMAKTA VE SERGİLENMEKTEDİR.

ilio’NUN TASARLADIĞI ÜRÜNLER ARALARINDA MARTA HERFORD MÜZESİ, LAHTİ BİENALİ VE MOMA GİBİ SAYGIN KURULUŞLARDAKİ SERGİLERİN YANI SIRA, DÜNYANIN EN PRESTİJLİ TASARIM MAĞAZALARINDA YER ALMIŞTIR. BUNLARIN BAŞINDA MOOOI GALLERY-AMSTERDAM, VASTU-WASHINGTON, LUMINAIREMIAMI, TAKASHIMAYA-NEW YORK, MOMA-SAN FRANCISCO, MOMA-NEWYORK, MOMA-TOKYO, MAD-NEW YORK, LE BON MARCHE-PARİS, LA RINASCENTE-MİLANO, MODA BAGNO-ATİNA, NICOLE FARHILONDRA VE LANE CRAWFORD-HONG KONG GELMEKTEDİR.

LUCKY FISH

SUDA BAŞLAYAN YAŞAM, MUCİZEVİ OLARAK TÜM DÜNYAYA HAYAT VERDİ. SUYUN İÇİNDEKİ CANLILIĞIN VE YAŞAMIN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN KÜÇÜK BALIK SÜRÜLERİNİN YALIN BİR YORUMU LUCKY FISH. BİRBİRİNDEN FARKLI RENK VE ÇEŞİTLİLİKTEKİ BU BALIKLAR EVLERE DE ŞANS VE BEREKET VERECEK TILSIMLAR...

SATIN AL

POND

POND, DOĞADAN BİR KESİT... ÜZERİNDEKİ SOSUN RENGİNİ ALIRKEN İLAVE OLAN HER MİKTARDA YENİ BİR BİÇİME KAVUŞAN BİR SERVİS TABAĞI.

AZURE

SAKİN BİR SU YÜZEYİ HAFİF BİR RÜZGARLA HAREKETLENİYOR. İZLEMENİN SONSUZ BİR CANLILIK VERDİĞİ RÜZGAR İLE ŞEKİLLENEN SU YÜZEYİ, AZURE VAZODA ÇEŞM-İ BÜLBÜL TEKNİĞİNE YENİ BİR İLLÜZYON EKLİYOR.

SATIN AL

OBELİSK

TARİHTE KENTLERİN KORUYUCUSU OLAN DİKİLİTAŞLAR BU SERİYE HAYAT VERDİ. OBELİSK VAZO VE MUMLUK, HEYKELSİ YENİ GÖZ YORUMUYLA EVLERİMİZİ KORUMAYA TALİP OLUYOR.

SATIN AL

TOUCH

TOUCH, DAMLALARIN DRAMATİK BİR ANINI STİLİZE EDİYOR. ZAMANIN DURDUĞU O AN KADEH SERİSİNE FORM VERİYOR.

FOUNTAIN

SUYUN HAREKETİNİ İZLEMEK, SESİNİ DİNLEMEK İÇİN YÜZYILLARDIR AKIŞI VE DÖNGÜYÜ TEMSİL EDEN MİMARİ BİR ÖĞE: FISKİYE HAVUZLARI… FOUNTAIN ŞEKERLİK BU GÖRSEL ŞÖLENİ EVLERİMİZİN İÇİNE TAŞIYOR.

FROST

BUZ KÜTLELERİ İLE CAMIN EŞSİZ BENZERLİĞİNE ODAKLANAN FROST BARDAK SERİSİ, BUZUN KRİSTALLEŞMESİNİN GELENEKSEL KESME TEKNİĞİ İLE MODERN VE YALIN BİR YORUMU…

DEW DROP

DEW DROP, ÇİY TANESİNİN IŞILDAYAN BÜYÜLEYİCİ YAPISINI, ÇİFT KATMANLI DERİNLİKLİ YANSIMA YÜZEYLERİ İLE CAM AYDINLATMA OLARAK YENİDEN TANIMLIYOR.