ERDEM AKAN

ERDEM AKAN; TASARIMCI, TASARIM YÖNETİCİSİ, SANAT YÖNETMENİ, KÜRATÖR, EĞİTMEN VE MAYBEDESIGN’IN KURUCU ORTAKLARINDAN OLMASINA, VE MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ, ENDÜSTRİYEL TASARIM VE TASARIM YÖNETİMİ EĞİTİMLERİNDEN OLUŞAN GENİŞ AKADEMİK GEÇMİŞİNE RAĞMEN, KENDİ KENDİNE EĞİTİLEN TASARIM RUHUNA İNANIR VE KENDİSİNİ KÜLTÜRLERİ VE DİSİPLİNLERİ HARMANLAYAN BİR ‘VİZYONER’ OLARAK TANIMLAR.

ZITLIKLARI BİR ARAYA GETİRMEYİ SEVEN ERDEM AKAN, DOĞAL OLANI YAPAYLA, TEKNOLOJİK OLANI SANATSALLA, GERÇEĞİ RÜYAYLA, VE ÖZELLİKLE ‘DOĞU’ VE ‘BATI’YI BİRLEŞTİRİR. VE BU, ESKİ VE YENİYİ YAN YANA KOYAN, DOĞDUĞU ŞEHİR OLAN İSTANBUL İLE PAYLAŞTIĞI BİR ÖZELLİKTİR.

2011 YILINDA ELLE DECOR DERGİSİ ULUSLARARASI EDIDA TASARIM YARIŞMASI’NDA ‘YILIN TASARIMCISI’ SEÇİLEN ERDEM AKAN, ÜNİVERSİTELERDE TASARIM ÜZERİNE DERS VE SEMİNERLER VERMEKTE, SERGİLERE KATILMAKTA, VE TASARIM SERGİLERİNE KÜRATÖRLÜK YAPMAKTADIR.

CRYSTAL ROCK
KRİSTAL KESME-KAĞIT AĞIRLIĞI/BİBLO

ATIK CAM BLOKLARININ DOĞAL FORMLARI ÜZERİNE, YOĞUN VE GEOMETRİK KRİSTAL KESME EL İŞÇİLİĞİ UYGULANARAK ATIK MALZEME MASAÜSTÜ HEYKELLERİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR

SATIN AL

DOUBLE-NAZAR
NAZAR BONCUĞU-BİBLO

GELENEKSEL NAZAR BONCUĞU İKİ BOYUTTAN ÜÇ BOYUTA DÖNERKEN BİR GÖZ DAHA OLUŞTURUR. ELBETTE İKİ GÖZ NAZARDAN KORUMADA ÇOK DAHA ETKİLİ.

SATIN AL

ÇEŞ/ MİB/ ÜLBÜL
ÇEŞM-İ BÜLBÜL VAZO VE KASE

PROJE, KLASİK ÇEŞM-İ BÜLBÜL FORMUNU DEKORU İLE BERABER YAPI SÖKÜMÜNE UĞRATARAK YENİDEN 3 PARÇALI OLARAK ÜRETMEYİ DENİYOR. HER BİR PARÇA TEK BAŞINA MODERN BİR DİL VE KULLANIM SUNARKEN, İÇ İÇE SERGİLENDİĞİNDE GELENEKSEL PAŞABAHÇE EL İMALATINI CANLANDIRIYOR.

SATIN AL

WITH LOVE-FROM ISTANBUL TO PEKİN
ÇAY BARDAĞI SERİSİ

ÇAY RİTÜELLERİNİN İKİ İKONU, PORSELEN ÇİN KASESİ VE İNCE BELLİ ÇAY BARDAĞI ARASINDAKİ BU MORFOLOJİK DENEME, HAYALİ COĞRAFYALARA AİT YENİ ARA FORMLAR ÜRETİYOR.

SATIN AL

THEORY OF EVOLUTION
KADEH SERİSİ

KADEHİN EVRİMİ CAMIN DOĞASI, İMALAT TEKNİKLERİ VE RİTÜELLERE BAĞLI OLARAK ŞEKİLLENMİŞ UZUN VE DOĞAL BİR SÜREÇTİR. SADECE HAYALGÜCÜNE DAYANARAK BU SÜRECİ YENİDEN ÜRETMEK İSTEDİM.

SATIN AL