ELA CİNDORUK

ELA CİNDORUK, ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIM BÖLÜMÜ’NDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA 1986-1988 YILLARI ARASINDA NEW YORK PARSONS SCHOOL OF DESİGN’DA MÜCEVHER TASARIMI EĞİTİMİ ALDI.

1993 YILINDAN BU YANA NAZAN PAK İLE BİRLİKTE KURDUKLARI ATÖLYE VE GALERİDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR. PEK ÇOK ULUSAL VE ULUSLARARASI KARMA VE KİŞİSEL SERGİDE YER ALAN ELA CİNDORUK, 1999-2005 ARASINDA İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜ’NDE, 2000-2013 ARASINDA İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ TASARIM KÜLTÜRÜ VE YÖNETİMİ PROGRAMI’NDA ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK GÖREV YAPTI.

ZARİFE

ZARİFE, BENİM UZUN YILLARDIR GELENEKSEL BEZEME BİÇİMİMİZ OLAN DANTELE İLGİMİ YANSITIYOR. ZARİFE İSİMLİ ÇAY BARDAĞI VE TABAĞI, ADI ÜSTÜNDE, ZARİFEYİ SEMBOLİZE EDEN KIVRIMLARI TAŞIYORLAR. KESME, YALDIZ VE BOYAMA GİBİ GELENEKSEL TEKNİKLERLE BEZENMİŞ OLACAKLAR.

SATIN AL

KARALAMA

KAĞIT ÜZERİNE KALEM İLE YAPTIĞIM DOĞAÇLAMA KARALAMALARI ÜÇ BOYUTA TAŞIYARAK ASİMETRİK FORMLAR OLUŞTURDUM. BU FORMLARIN, ÇANAK VE ŞAMDAN OLARAK KRİSTALDEN ŞEKİLLENDİRİLİP GELENEKSEL BEZEME (KESME VE YALDIZ) YÖNTEMLERİYLE BİRLİKTE YENİ BİR ETKİ YARATMALARINI AMAÇLADIM.

SATIN AL