ECE YALIM DESIGN STUDIO

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ TASARIMI BÖLÜMÜ MEZUNU ECE YALIM VE BİLKENT ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI BÖLÜMÜ MEZUNU OĞUZ YALIM, 1996 YILINDA İÇ MİMARİ PROJE TASARIM VE UYGULAMALARINI MEKANA ÖZEL KENDİ ÜRÜN TASARIMLARI İLE DESTEKLEDİKLERİ ARTFUL İÇ MİMARLIK VE TASARIM’I KURDULAR.

2005 YILINDA FERİDE TOPRAK’IN DA ARALARINA KATILMASIYLA, ARTFUL BÜNYESİNDE ‘ECE YALIM DESIGN STUDIO’ ÜRÜN TASARIM DEPARTMANINI KURDULAR. MEKAN VE ÜRÜN TASARIMININ BİR ARADA YÜRÜTÜLDÜĞÜ ECE YALIM DESIGN STUDIO’DA, BELİRLİ BİR TRENDE ODAKLANMADAN GÜÇLÜ BİR ‘İNSANMEKAN- OBJE’ İLİŞKİSİ KURMAK, YAPILAN TASARIMLARIN ORTAK NOKTASIDIR.

TASARIMCILAR, KENDİ MARKALARI DIŞINDA PAŞABAHÇE MAĞAZALARI’NIN DA ARALARINDA BULUNDUĞU PEK ÇOK MARKA İÇİN TASARIM PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRMEKTEDİRLER.

SANDIK

İSTER BİRAZ GÖZLERDEN UZAK, KİMSEYE GÖSTERMEDEN KARA KUTUDA SAKLAYACAĞIMIZ ANILARIMIZ, İSTERSE ÜZERİNE KOYUP DA SERGİLEYECEĞİMİZ KÜÇÜK PARÇALARIMIZ. İKİSİNE DE İZİN VEREN CAMDAN KUTULAR, BU FİKİRDEN DOĞDU.

SATIN AL

ÇEŞNİ

BAYRAMDAN BAYRAMA ORTAYA ÇIKAN LOKUMLUK YA DA ŞEKER KASELERİNİN VE GELENEKSEL BAYRAM GÜNLERİNİN ANISINI YİTİRMEDEN, GİZLİCE AŞIRDIĞIMIZ LOKUMLARI HATIRLATIRCASINA, BUGÜNÜN VE YARININ MODERN YAKLAŞIMLARI İÇİNDE HER DAİM KENDİNE YER BULSUN İSTEDİK.

SATIN AL

HARE

ESKİ İLE YENİNİN, DÜN, BUGÜN VE YARININ KAYNAŞMADIĞI BİR DÜNYA HAYAL ETMEK İMKANSIZ. İŞİN GÜZEL TARAFI, BU FARKLI ZAMANLARIN BARINDIRDIĞI TEZATLIKLAR BAZEN BİRBİRLERİNİN VARLIKLARINI DAHA GÖRÜNÜR KILABİLİYOR. GELENEĞİMİZİN AYRILMAZ PARÇASI ÇAY BARDAĞININ FORMUNU BU BAKIŞ AÇISIYLA YENİDEN ELE ALDIK VE ALT KISMINA ALIŞILMIŞ KIVRIMLARI TAŞIRKEN, BARDAĞIN ÜST KISMINDA İSE YARININ DÜMDÜZ YALIN ÇİZGİLERİNİ TAŞIDIK. BU DÜZ ALAN, ÖYLE SADE Kİ HANGİ ZAMAN DİLİMİNE GÖNDERME YAPMAK İSTERSENİZ TAŞIYACAK, ÜRÜNÜN ÇEHRESİNİ O YÖNDE DEĞİŞTİRECEKTİR.

SATIN AL

SENİHA

GÜL SUYU, BİZE GEÇMİŞTEN GELEN BİR KÜLTÜR DEĞERİDİR. BİR ANNEANNENİN TORUNUNA VE ONUN DA TORUNLARINA, MİRASIDIR.

GÜL SUYU İLE TEMİZLEME PAMUĞUNU BİRLİKTE BARINDIRABİLECEK BİR HEDİYE SETİ ÖNERDİK. GEÇMİŞTE GÜL ŞERBETLERİ SUNULAN ÇEŞM-İ BÜLBÜL CAM BİR ŞİŞENİN, HATIRALARIMIZI GİZLEYEN BU ÖZEL SIVIYA EN İYİ ÇÖZÜM OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜK. ŞİŞEYİ BİR KAİDE GİBİ EL ÜSTÜNDE TAŞIYAN PAMUK KUTUSUNU İSE, MODERN YALIN ÇİZGİLER TAŞIYAN, GELECEĞİ TEMSİLEN, BEMBEYAZ BİR SAYFA GİBİ HAYAL ETTİK.

SATIN AL

SİNİ

KÜLTÜRÜMÜZDE AİLE FERTLERİNİ ÇEVRESİNDE BİR ARAYA GETİREN SİNİ ÜRÜNÜN ÇIKIŞ NOKTASIDIR. MODERN YAŞAMIN KOKTEYL TEMASI İSE DOSTLARIMIZI FARKLI BİR FORMATTA ÇEVRESİNE TOPLAR.

SATIN AL