DEFNE KOZ

ENDÜSTRİYEL TASARIMCI DEFNE KOZ, EFSANE ETTORE SOTTSASS’IN MEMPHIS STÜDYOSU’NA KATILMADAN ÖNCE MİLANO’DAKİ DOMUS ACADEMY’DE EĞİTİM GÖRDÜ. İŞLERİNDE, SAHİP OLDUĞU TÜRK KÖKENİYLE İTALYAN KÜLT ÜRÜNÜN, İNOVASYONLA DUYGUNUN SENTEZİNDEN YARARLANIR. GENİŞ ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNE DUYDUĞU MERAK İLE YENİ TEKNOLOJİLERİ İNSANA YAKINSAMA, ZANAATI YENİDEN KEŞFETME VE MALZEMENİN DUYUSAL ÖZELLİKLERİNİ ORTAYA ÇIKARMAYA KARŞI DUYDUĞU İLGİ EŞLEŞİR.

CHICAGO’DA MARCO SUSANI İLE BİRLİKTE KURDUKLARI KOZ SUSANI DESIGN’DA; YÜKSEK TEKNOLOJİ ÜRÜNLERDEN HIGH-TOUCH MALZEME VE ETKİLEŞİM TASARIMINA, LÜKS ZANAATLERDEN SERİ ÜRETİM VE LOKAL ÜRÜNLERE KADAR HER ŞEYİ TASARLARLAR.

ALESSI, DERİN, FOSCARINI, SWAROVSKI, VERREUM VE VİTRA GİBİ MÜŞTERİLERİ OLAN STÜDYO; ELLE DéCOR INTERNATIONAL, REDDOT VE GERMAN DESIGN COUNCIL GİBİ KURUMLARDAN ÖDÜLLER KAZANDI. THE TRIENNALE DI MILANO, MILAN’S GALLERIA POST DESIGN, MARTA HERFORD, OZONE GALLERY TOKYO, LES ATELIER GALLERY PARİS GİBİ GALERİ VE MÜZELERDE İŞLERİ SERGİLENDİ.

NENO (NAZAR ETME NE OLUR)

KÖTÜ GÖZLERDEN KORUDUĞUNA İNANILAN, GELENEKSEL NAZAR BONCUĞUNDAN ESİNLENEREK TASARLANAN NENO; DUVARA ASILAN VERSİYONLARDAN FARKLI OLARAK, KULLANICISINI DAHA DA GÜVENDE HİSSETTİREN, GÜNLÜK HAYATTA DA KULLANILABİLEN ÜÇ BOYUTLU FONKSİYONEL BİR OBJEYE DÖNÜŞÜR. RENKLİ MASİF CAM KATMANLARDAN OLUŞAN BİR VAZO, KAĞIT AĞIRLIĞI YA DA YALNIZCA SAHİP OLMAKTAN MUTLULUK DUYULABİLECEK BİR TILSIM OLARAK KARŞIMIZA ÇIKAR.

BEY

YALIN GEOMETRİLERE SAHİP ÜÇ FARKLI BOYDAN OLUŞAN BEY VAZOLAR SERİSİNDE TÜM DİKKAT ÜRÜNÜN DOKUSU ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIR. SADE AMA ASLA BASİT OLMAYAN FORMLAR, ÜRÜN ÜZERİNDE YER ALAN ÜÇ BOYUTLU DOKULAR İLE BENZERLERİNDEN FARKLILAŞIR; FORMUN SADELİĞİ DAHA DA ORTAYA ÇIKAR. ÖYLE Kİ; BU ÜRÜNLERE BOŞ İKEN BİLE BAKMAKTA HUZUR BULMAK MÜMKÜNDÜR.

SATIN AL

BEY

BEY BARDAK KOLEKSİYONU BEYKOZ ÜRÜNLERİ VE TEKNİĞİNDEN ALINAN İLHAMLA TASARLANMIŞTIR. ZAMANININ SEÇKİN CAM ÜRÜNLERİNDE GÖRÜLEBİLEN ZARİF EL EMEĞİNİ, TUTMAKLA TUTMAMAK ARASINDA ÇEKİNDİĞİMİZ NARİN ÜRÜNLERİ, İŞÇİLİK VE RENKTEKİ ÜSTÜN USTALIĞI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TASARLANAN BEY BARDAK KOLEKSİYONU, GÜNÜMÜZE BU HİSSİYATI TAŞIRKEN DAHA RAHAT BİR KULLANIM İMKANI SUNUYOR. AĞIZ TASARIMIYLA OLDUKÇA DAVETKAR OLAN BU BARDAKLAR, ALIŞILAGELMİŞİN AKSİNE, HAZNESİ VE SAPI ARASINDA BİR AYRIM OLUŞTURMAYAN FORMU SAYESİNDE TIPKI İÇİNE KONULACAK SIVILAR GİBİ AKIŞKAN BİR ÇİZGİYE BÜRÜNÜYOR…

SATIN AL