BİLGE NUR SALTIK

BİLGE NUR SALTIK, YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜ'NDEN MEZUN OLDUKTAN SONRA 2011-2013 YILLARI ARASINDA LONDRA’DA ROYAL COLLEGE OF ART DESIGN PRODUCTS DEPARTMAN'INDA YÜKSEK LİSANSINI TAMAMLADI.

2013 YILINDA STUDIO BİLGE NUR SALTIK’I KURAN TASARIMCI, CONRAN AWARD'A ADAY GÖSTERİLDİ VE 2014 YILINDA NEW DESIGN BRITAIN ÖDÜLÜNÜ KAZANDI. AVRUPA'DA MİLANO VE LONDRA BAŞTA OLMAK ÜZERE ASYA VE AMERİKA'DA İŞLERİ SERGİLENEN NUR’UN OPTİK CAM KOLEKSİYONLARI SHANGHAI GLASS MUSEUM'UN ANA KOLEKSİYONUNUN PARÇASIDIR.

BİLGE NUR SALTIK AYNI ZAMANDA ULUSLARARASI BİR PLATFORM OLAN FORM&SEEK KOLEKTİFİ'NİN KURUCU ORTAĞIDIR. 2013 YILINDA KURULAN FORM&SEEK KOLEKTİFİ'NİN KÜRATÖRLÜĞÜNÜ VE ORGANİZASYONUNU GERÇEKLEŞTİREN NUR, 25 ÜLKEDEN 90 AYRI TASARIMCIYLA 10 AYRI SERGİYE İMZA ATMIŞTIR. KENDİ KOLEKSİYONLARININ ÖZÜNÜ OLUŞTURAN KOLEKTİF TASARIMIN BELLİ ÜLKE SINIR VE LİMİTLERİNE BAĞLI OLMADIĞINA İNANMAKTADIR.

DEĞİŞİK KÜLTÜRLERDEN VE İNSAN DAVRANIŞLARINDAN İLHAM ALAN TASARIMCI, OBJELERİN ARDINDAKİ HİKAYELERLE İLGİLENMEKTEDİR. KLASİK ZANAAT YÖNTEMLERİ VE DENEYSEL ÜRETİM TEKNİKLERİ İLE ÇAĞDAŞ OBJELER VE ENSTELASYONLAR TASARLAMAKTADIR.

OLTA

OLTA SÜRAHİ TASARIMCININ BABASININ BALIĞA ÇIKTIĞI GÜZEL GÜNLERİ ANIMSATIYOR. BAZEN BOŞA ÇEKTİĞİMİZ OLTALAR, BAZEN KOVA KOVA ALTIN BALIKLAR... RASTGELE...

SUYUN TONLARI

FARKLI RENKTEKİ CAMLARIN RENKLERİ KARIŞMADAN KATMANLARA AYRILMASI ÇOK ETKİLEYİCİ. FAKAT BU DURUM ASLINDA SU İÇİN TAM TERSİ. SUYUN RENKLERİNİ KÜMELERLE AYIRT EDEMEZSİNİZ. BU NAZARLIKTA SARIMINDA ÜST ÜSTE SARILAN FARKLI RENKTEKİ CAM KATMANLARIYLA SUYUN FARKLI TONLARI İLLÜSTRE EDİLİYOR.

DRIP

SU DENİNCE HEMEN AKLA BİR TAŞ ATILDIĞINDA HALKA HALKA YAYILAN DALGALAR GELİR. ASLINDA BU SADECE SUYUN YÜZEYDE GÖRÜNEN KISMI. DRİP SERİSİ İÇİN, SUYA BİR CİSMİN DÜŞTÜĞÜ ANDA SU YÜZEYİNDE VE ALTINDA OLUŞAN HAREKETLERİ HARİTALANDI .

TOPOGRAFİ

SUALTINDAKİ DAĞLAR TEPELERİ DERİNLERE DALMADAN SU YÜZÜNE ÇIKARDIK. BU GÖRSELDE CAM KASE VE MANTAR TABLA SU VE TOPRAĞI BİRBİRİNDEN AYIRIYOR.

SATIN AL