BERK İLHAN

BERK İLHAN, TASARIMLARIYLA HAYATA NEŞE, MUTLULUK VE ANLAM KATMA KONUSUNDA TUTKULU OLAN, ÇALIŞMALARINI NEW YORK’TA SÜRDÜREN ÖDÜLLÜ BİR ÜRÜN VE DENEYİM TASARIMCISIDIR.

LİSANSINI ODTÜ ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ TASARIMI BÖLÜMÜ’NDE, YÜKSEK LİSANSINI NEW YORK SCHOOL OF VISUAL ARTS’TA PRODUCTS OF DESIGN PROGRAMINDA TAMAMLAYAN TASARIMCI, SAĞLIK TEKNOLOJİLERİ, NESNELERİN İLETİŞİMİ, SERAMİK BANYO ÜRÜNLERİ, MOBİLYA SİSTEMLERİNDEN GELECEĞE YÖNELİK AKILLI EV EŞYALARINA KADAR UZANAN GENİŞ YELPAZELİ PORTFOLYOSUYLA, ULUSLARASI DÜZEYDE 15 ÖDÜL KAZANMIŞTIR. BU ÖDÜLLER ARASINDA RED DOT BEST OF THE BEST, IF SPECIAL HANSGROHE AWARD, IDEA VE IDA BULUNMAKTADIR.

BROOKLYN

SUDAN BAHSEDİP DE, DENİZLERİN, NEHİRLERİN, BOĞAZLARIN İKİ UCUNU BİRBİRİNE BAĞLAYAN KÖPRÜLERİ GÖZ ARDI ETMEK OLMAZDI. BAZEN BİR KITADAN DİĞERİNE GEÇMENİN MASALLARA KONU OLACAK BÜYÜK BİR OLAY OLDUĞUNU FARK ETMEYİP DE TRAFİĞİNDEN ŞİKAYET ETTİĞİMİZ; BAZEN DE ŞEHİRLE ARAMIZDA BİR BAĞ KURAN, HATIRALARIMIZIN İNŞASINDA YER EDİNMİŞ KÖPRÜLER... TASARIMCI BERK İLHAN DA BROOKLYN CAM VAZO SERİSİNİ, YAŞADIĞI ŞEHİR NEW YORK’LA ÖZDEŞLEŞMİŞ TARİHİ BROOKLYN KÖPRÜSÜ'NÜN KENDİNE HAS ÇAPRAZ ÇELİK KABLO ÖRÜNTÜSÜNDEN ESİNLENEREK TASARLADI.

DENİZ

TÜRKİYE’NİN, FARKLI DALGA BOYLARI, HIRÇINLIKLARI, SAKİNLİKLERİ VE MAVİNİN KENDİLERİYLE ÖZDEŞLEŞMİŞ FARKLI TONLARIYLA SAYISIZ ŞARKIYA VE ŞİİRE KONU OLMUŞ BİRBİRİNDEN GÜZEL DÖRT DENİZİNİ SOFRALARA SU BARDAĞI FORMUNDA TAŞIYAN DENİZ SERİSİ, ‘AKDENİZ, EGE, MARMARA, VE KARADENİZ SU BARDAĞI OLSALARDI NASIL OLURDU?’ SORUSUNA TASARIMLA CEVAP ARIYOR.

KONTRAST

DAKİKADA BİR MİLYON ADET SATILAN PLASTİK ŞİŞELER GÜNLÜK SU İHTİYACIMIZI GİDERME YÖNTEMİMİZİN SUÇ ORTAĞI VE GERİ DÖNÜŞÜMÜN YETERSİZ OLDUĞU GERÇEĞİYLE DE ÇEVRENİN BAŞ DÜŞMANIDIR. GÜNDELİK YAŞAMLARIMIZDA NEREDEYSE GÖRMEZDEN GELDİĞİMİZ, SADECE MALZEMESİYLE DEĞİL KAVRAMSAL OLARAK DA ŞEFFAFLAŞMIŞ SU ŞİŞESİ VE PLASTİK SU DAMACANALARINI PAŞABAHÇE’NİN GELENEKSEL, ZAHMETLİ VE DEĞERLİ CAM ÜRETİM TEKNİKLERİYLE DOĞAL VE ÇEVRE DOSTU CAM MALZEMEDEN, GÖZ ALICI DESENLERLE YENİDEN CANLANDIRAN KONTRAST SERİSİ, BU İKİ ZITLIĞI BİRBİRİYLE YAN YANA GETİRİRKEN; SÜRDÜRÜLEBİLİR, ZARİF VE ÇEVRECİ BİR ÇÖZÜM SUNUYOR.

NARSİST

MİTOLOJİDE, KENDİ YANSIMASINI SUDA GÖRDÜKTEN SONRA KENDİ GÖRÜNTÜSÜNE TAKINTILI BİR ŞEKİLDE AŞIK OLAN VE HER GÜN KENDİ YANSIMASINI GÖRMEK İÇİN NEHRE GİDEN, SONUNDA DA SUDA BOĞULAN NARCISSUS’UN HİKAYESİ ANLATILIR . İNSANIN, NARCISSUS’TAN GÜNÜMÜZ ‘SELFIE’ KÜLTÜRÜNE UZANAN EGO SERÜVENİNE GÜLÜMSEYEREK BAKAN NARSİST SERİSİ, İÇİ İLLÜZYONLU BİR YANSITMA ÖZELLİĞİNE SAHİP VAZO VE SU BARDAĞINDAN OLUŞUYOR. BELKİ VAZONUN DİBİNDE BİR GÜN NARCISSUS DA BELİRİR BERABER SELFIE ÇEKERİZ, NE DERSİNİZ?

AĞAÇ

DALLARIYLA GÖKYÜZÜNE, KÖKLERİYLE DE TOPRAĞIN ALTINA SU GİBİ SIZARAK UZANAN AĞAÇLARDAN ESİNLENEREK TASARLANAN AĞAÇ, SUYUN ŞEFFAFLIĞINI TOPRAK VE AĞACA DA TAŞIYOR.

GÖZ

UYURKEN DE BAŞUCUNDAN SUYUNU AYIRMAK İSTEMEYENLER İÇİN TASARLANAN GÖZ BAŞUCU SÜRAHİSİ VE KAPAK GÖREVİ GÖREN BARDAĞI, BİRBİRİNİ TAMAMLAYAN ÖZEL EL BOYAMASI DESENLERİYLE BÜTÜNLEŞİYOR.

SATIN AL