ADRIEN ROVERO

ADRIEN ROVERO, ECOLE CANTONALE D’ART DE LAUSANNE (ECAL)’DA ENDÜSTRİYEL TASARIM EĞİTİMİ ALDI. MOBİLYA, AYDINLATMA VE SERGİ TASARIMI ALANLARINDA AKTİF OLARAK ÇALIŞAN ADRIEN ROVERO, 2006 YILINDA RENENS’DE KENDİ STÜDYOSUNU KURDU.

ADRIEN ROVERO’NUN TASARIMLARI ONU ÇEVRELEYEN ORTAM VE ORTAMIN İHTİYAÇLARI HAKKINDAKİ KESKİN GÖZLEMLERİNE DAYANIR. BU GÖZLEMLER, ETKİN VE YALIN BİÇİMLERİN, MALZEMELERİN, REFERANSLARIN VE AMAÇLARIN BİRLEŞTİRİLMESİNDEN, BAŞKA BİR AMACA UYARLANMASINDAN OLUŞTURULMUŞ YARATICI TASARIMLARA İLHAM VERİR VE MONTAJLAMA ÜZERİNE İNŞA EDİLEN BİR KAVRAM BÜTÜNÜ OLUŞTURUR.

BİRÇOK ÜNLÜ MARKA İÇİN TASARIMLAR YAPAN ADRIEN ROVERO’NUN ÇALIŞMALARI PARİS’TE GALERIE KLERO, LONDRA’DA LIBBY SELLERS VE CENEVRE’DE GALERIE ORMOND’UN DA ARALARINDA OLDUĞU PEK ÇOK TANINMIŞ GALERİLERDE SERGİLENMEKTEDİR. ADRIEN ROVERO, CENTRE POMPIDOU, GRAND-HORNU IMAGES, MANUFACTURE DE SEVRES, MUDAC, VILLA NOAILLES’İN DE ARALARINDA BULUNDUĞU KURUMLAR İÇİN SERGİ TASARIMLARI YAPMAKTADIR.

FUTURE JAR

GELECEK , EL YAPIMI GELENEKSEL VE ZEKİCE ÇAĞDAŞ TEKNİKLERİN BİR KARIŞIMIDIR. ETİKETLERLE ÜRETİLMİŞ GEOMETRİK BİR DESENLE KUMLAMANIN HİKÂYESİNİ İZLEMEYE KARAR VERDİM. GIDA GİDEREK DAHA DA ÖNEMLİ HALE GELİYOR. KAVANOZ KALICI BİR TİPOLOJİDİR.

SATIN AL

CRYSTAL CUT SOAP

BURADAKİ FİKİR KRİSTAL KESİMDEN OBJENİN TUTULMASI İÇİN YARARLANMAKTIR . OBJENİN TAŞINMASI GÜÇ GİBİ GÖRÜNMESİNE YOL AÇAN BİR ŞEKLİ VARDIR VE KULPLARIN OLDUĞU YERDE KRİSTAL KESİM BİR DESEN BULUNUR.

SATIN AL

SPIN TOP

DESENDEKİ BURULMA ETKİSİ İŞLEVLE DAHA DA PEKİŞTİRİLMEK İÇİN BİR TOPAÇTA KULLANILDI. EVE GÖTÜRÜLMESİ KOLAY OLAN HOŞ BİR HEDİYE OLABİLİR.

SATIN AL