DEFNE KOZ

TURKISH INDUSTRIAL DESIGNER DEFNE KOZ STUDIED AT DOMUS ACADEMY IN MILAN BEFORE JOINING THE STUDIO OF MEMPHIS LEGEND ETTORE SOTTSASS. HER WORK BENEFITS FROM A SYNTHESIS OF HER TURKISH ROOTS WITH ITALIAN CULTURE AND INNOVATION WITH EMOTION. HER CURIOSITY FOR A WIDE RANGE OF PRODUCT TYPES IS MATCHED BY HER INTEREST IN HUMANIZING NEW TECHNOLOGIES, REDISCOVERING ARTISANRY, AND RECOVERING THE SENSUOUS QUALITIES OF MATERIAL. WITH MARCO SUSANI, KOZ CO-FOUNDED KOZ SUSANI DESIGN IN CHICAGO TO CREATE EVERYTHING FROM HIGH-TECH DEVICES TO HIGH-TOUCH MATERIALS AND INTERACTION DESIGN, LUXURY CRAFTS TO MASS-MANUFACTURED PRODUCTS AND DOMESTIC OBJECTS. THE STUDIO’S CLIENTS INCLUDE ALESSI, DERIN, FOSCARINI, SWAROVSKI, VERREUM AND VITRA, AND KOZ HAS EARNED AWARDS FROM THE LIKES OF ELLE DÉCOR INTERNATIONAL, REDDOT AND THE GERMAN DESIGN COUNCIL. HER WORK HAS BEEN EXHIBITED AT GALLERIES AND MUSEUMS AROUND THE WORLD, FROM THE TRIENNALE DI MILANO AND MILAN’S GALLERIA POST DESIGN TO MARTA HERFORD, OZONE GALLERY TOKYO AND LES ATELIER GALLERY PARIS.

NENO (NAZAR ETME NE OLUR)

KÖTÜ GÖZLERDEN KORUDUĞUNA İNANILAN, GELENEKSEL NAZAR BONCUĞUNDAN ESİNLENEREK TASARLANAN NENO; DUVARA ASILAN VERSİYONLARDAN FARKLI OLARAK, KULLANICISINI DAHA DA GÜVENDE HİSSETTİREN, GÜNLÜK HAYATTA DA KULLANILABİLEN ÜÇ BOYUTLU FONKSİYONEL BİR OBJEYE DÖNÜŞÜR. RENKLİ MASİF CAM KATMANLARDAN OLUŞAN BİR VAZO, KAĞIT AĞIRLIĞI YA DA YALNIZCA SAHİP OLMAKTAN MUTLULUK DUYULABİLECEK BİR TILSIM OLARAK KARŞIMIZA ÇIKAR.

BEY

YALIN GEOMETRİLERE SAHİP ÜÇ FARKLI BOYDAN OLUŞAN BEY VAZOLAR SERİSİNDE TÜM DİKKAT ÜRÜNÜN DOKUSU ÜZERİNDE YOĞUNLAŞIR. SADE AMA ASLA BASİT OLMAYAN FORMLAR, ÜRÜN ÜZERİNDE YER ALAN ÜÇ BOYUTLU DOKULAR İLE BENZERLERİNDEN FARKLILAŞIR; FORMUN SADELİĞİ DAHA DA ORTAYA ÇIKAR. ÖYLE Kİ; BU ÜRÜNLERE BOŞ İKEN BİLE BAKMAKTA HUZUR BULMAK MÜMKÜNDÜR.

BUY NOW

BEY

BEY BARDAK KOLEKSİYONU BEYKOZ ÜRÜNLERİ VE TEKNİĞİNDEN ALINAN İLHAMLA TASARLANMIŞTIR. ZAMANININ SEÇKİN CAM ÜRÜNLERİNDE GÖRÜLEBİLEN ZARİF EL EMEĞİNİ, TUTMAKLA TUTMAMAK ARASINDA ÇEKİNDİĞİMİZ NARİN ÜRÜNLERİ, İŞÇİLİK VE RENKTEKİ ÜSTÜN USTALIĞI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURARAK TASARLANAN BEY BARDAK KOLEKSİYONU, GÜNÜMÜZE BU HİSSİYATI TAŞIRKEN DAHA RAHAT BİR KULLANIM İMKANI SUNUYOR. AĞIZ TASARIMIYLA OLDUKÇA DAVETKAR OLAN BU BARDAKLAR, ALIŞILAGELMİŞİN AKSİNE, HAZNESİ VE SAPI ARASINDA BİR AYRIM OLUŞTURMAYAN FORMU SAYESİNDE TIPKI İÇİNE KONULACAK SIVILAR GİBİ AKIŞKAN BİR ÇİZGİYE BÜRÜNÜYOR…

BUY NOW